मनाङको नार्पाभूमिमा नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविर- गण्डकी - कान्तिपुर समाचार

मनाङको नार्पाभूमिमा नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविर

प्रतीक्षा काफ्ले

कास्की — मनाङको नार्पाभूमिमा बुधबार नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । नेपाली सेनाको मनाङस्थित इन्द्रदल गुल्मले नार्फाभूमि गाउँपालिकामा ५ दिने स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गरेको हो ।

नार्पाभूमि गण्डकी प्रदेशकै सडक सञ्जालले नछोएको गाउँपालिका हो । भौगोलिक हिसावले विकट मानिने यस ठाउँमा सरकारले प्रदान गर्ने सेवा सुविधाबाट पनि स्थानीयहरू बञ्चित छन् ।

इन्द्रदल गुल्मका गुल्मपति दिनेश मल्लको नेतृत्वमा नेपाली सेनाका ४३ जनाको टोलीले स्वास्थ्य सेवा प्रदान गरेको हो । युद्धबाहेक सैनिक अपरेसनको क्षमता अभिवृद्धि गर्ने, नागरिक र सेनाबीच सम्बन्ध सुमधुर बनाउने उद्देश्यले गुल्मले स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गरेको मल्लले बताए ।

उनका अनुसार नारगाउँमा ५१ जनाको आयुर्वेद, ९४ जनाको आँखा, १२ जनाको दाँत, १०६ जनाको ल्याबको उचार गरिएको छ । यस्तै च्याखुमा ४२ जना आयुर्वेद, २० जना आँखा, १४ जना दाँतका बिरामीको उपचार गर्नुका साथै २५ जनाको ल्याब टेष्ट गरिएको बताइएको छ ।

फुगाउँमा १५ जना आयुर्वेद, २८ जनाको आँखा, १५ जनाको दाँत र २१ जनाको ल्याब गरी जम्मा २६४ जनाको उपचार गरिएको मल्लले बताए । उपचारमा आएका स्थानीयलाई नि:शुल्क औषधिका साथै चस्मासमेत वितरण गरिएको थियो ।

प्रकाशित : भाद्र २९, २०७९ २०:३२
प्रतिक्रिया
पठाउनुहोस्

प्रतिनिधि र प्रदेशसभा उम्मेदवारका लागि कास्की माओवादीबाट ४५ जना सिफारिस

प्रतीक्षा काफ्ले

कास्की — आगामी मंसिर ४ मा हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनका लागि नेकपा माओवादी केन्द्र कास्कीले ४५ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । आइतबार बसेको माओवादी केन्द्र कास्कीको बैठकले ४५ जनाको नाम सिफारिस गरेको सोमबार सार्वजानिक गरेको छ ।

माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य सुमन देवकोटाले दिएको जानकारीअनुसार प्रत्यक्षतर्फ ३५ र समानुपातिकतर्फ १० जना रहेका छन् । यस्तै, संघीय निर्वाचनका लागि १० जना प्रत्यक्षतर्फ सिफारिस भएका छन् । संघमा ५ र प्रदेशसभामा ५ जना समानुपातिकतर्फ सिफारिस भएको पार्टी सचिवालयले जनाएको छ ।

कास्की क्षेत्र नम्बर १ (प्रतिनिधिसभा) मा प्रत्यक्षतर्फ यशोदा सुवेदी गुरुङ, राजकाजी गुरुङ, तेजकुमारी पौडेल र शिवजी लामिछाने सिफारिस भएका छन् । क्षेत्र नं. १ (क) (प्रदेशसभा) प्रत्यक्षतर्फ दिपक कोइराला, बिमला पहारी, विश्वप्रकाश लामिछाने, छविलाल लामिछाने र अमरदीप पराजुली रहेका छन् भने, क्षेत्र नं. १ (ख) (प्रदेशसभा) मा प्रत्यक्षतर्फ गायत्री गुरुङ, शरदचन्द्र बराल, तोरण गुरुङ र सूर्यप्रकाश तिवारी रहेका छन् । क्षेत्र नं. २ (प्रतिनिधिसभा) प्रत्यक्षतर्फ सुमन देवकोटा र गंगा पोखरेल सिफारिस भएका छन् ।

क्षेत्र नं. २ (क) (प्रदेशसभा) प्रत्यक्षतर्फ जनकराज पराजुली र भक्तबहादुर खत्री, क्षेत्र नं. २ (ख) (प्रदेशसभा) प्रत्यक्षतर्फ हरिनारायण गिरी, विनय थापा, रुद्र विश्वकर्मा र रामजी आचार्य रहेका छन् । यसैगरी, क्षेत्र नं. ३ (प्रतिनिधीसभा) प्रत्यक्षतर्फ रामजीप्रसाद बराल, दुर्गाकुमारी विक, नवराज भण्डारी र बलराम सुवेदीको नाम सिफारिस भएको छ । क्षेत्र नं. ३ (क) (प्रदेशसभा) प्रत्यक्षतर्फ आसमान रोका, भोजराज पौडेल, सृजना त्रिपाठी, तीर्थ लुइटेल र टेकप्रसाद अधिकारी सिफारिस भएका छन् भने, क्षेत्र नं. ३ (ख) (प्रदेशसभा) प्रत्यक्षतर्फ दुर्गादत्त भण्डारी, त्रिभुवन पौडेल, अग्नि कँडेल, गोविन्दप्रसाद अधिकारी र हरिप्रसाद भण्डारी रहेका छन् ।

यस्तै पार्टी सचिवालयले प्रतिनिधिसभा समानुपातिकतर्फ बखन सिङ गुरुङ, सोमती गुरुङ, राजकुमार दुलाल, जुवेदा खातुन र अनिता भुर्त्याल सिफारिस गरेको छ भने, प्रदेशसभातर्फ समानुपातिकमा अलिसा आले, जगमाया सुनार, विशेश्वर आचार्य, सन्तबहादुर भुजेल र गोमा ढकालको नाम सिफारिस गरेको छ ।

प्रकाशित : भाद्र २७, २०७९ १८:५५
पूरा पढ्नुहोस्
प्रतिक्रिया
पठाउनुहोस्
×