प्रदेशस्तरीय शारीरिक सुगठनमा रुपन्देही विजयी- खेलकुद - कान्तिपुर समाचार

प्रदेशस्तरीय शारीरिक सुगठनमा रुपन्देही विजयी

सन्जु पौडेल

तिलोत्तमा — बुटवलमा जारी नवौं राष्ट्रिय खेलकुद २०७९ लुम्बिनी प्रदेशस्तरीय छनोट प्रतियोगिता अन्तर्गत सोमबार शारीरिक सुगठन प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ ।

नवीन औद्योगिक माविको सभाहलमा भएको प्रतियोगितामा पुरुष शारीरिक संगठन खेलतर्फ ५५ केजी तौल समूहमा रुपन्देहीका भानुभक्त कडरिया प्रथम भएका छन् । पाल्पाका रन बहादुर सारु दोश्रो तथा गुल्मीका शिवराज विष्ट तेश्रो भए । त्यस्तै, ६० केजी समूहमा रुपन्देहीका सुनिल आले प्रथम, नवलपरासीका लेखबहादुर गुरुङ दोश्रो तथा पाल्पा अनुराग विक तेस्रो भएका छन् । ६५ केजी तौल समूहमा नवलपरासीका नवराज डुम्रे प्रथम, गुल्मीका दिलिप ढेङ्गा दोस्रो तथा दाङका माधव सुवेदी तेस्रो भएका हुन् ।

७० केजी तौल समूहमा रुपन्देहीका विजेन्द्रमान श्रेष्ठ प्रथम, दाङका भुवन विक दोश्रो र पाल्पाका प्रतीप बराल मगर तेस्रो भए । ७५ केजी तौल समूहमा रुपन्देहीका आकाश राना प्रथम भए । खेल अन्तर्गत ८० केजी तौल समूहमा दाङका मधुविक्रम थापा प्रथम तथा ८० केजी भन्दा माथिको समूहमा रुपन्देहीका विष्णु निसाद प्रथम हुँदै राष्ट्रिय खेलमा सहभागी हुने यात्रा तय गरे ।

यसैगरी पुरुष फिजिक्समा १ सय ७० सेमिभन्दा मुनिको खेलमा रुपन्देहीका एनोस थापा विजेता बन्दै छनोट हुन सफल भए । राष्ट्रिय खेलकुद प्रतियोगितामा प्रथम पटक समावेश महिला शारीरिक सुगठन खेलमा नवलपरासी जिल्लाकी रबिना कुँवर प्रथम हुँदै छनोट भएकी छन् । महिला मोडल फिजिक्स विधामा दाङकी उर्मिला बस्नेत प्रथम भइन् ।

छनोट प्रतियोगितामा ६ स्वर्ण १ रजत पदक जित्दै रुपन्देही जिल्ला टिम च्याम्पियन भएको छ ।

प्रकाशित : आश्विन ४, २०७९ ११:२४
प्रतिक्रिया
पठाउनुहोस्

ब्याडमिन्टन छनोटमा रायमाझी विजयी

सन्जु पौडेल

तिलोत्तमा — बुटवलमा जारी नवौं राष्ट्रिय खेलकुद २०७९ लुम्बिनी प्रदेशस्तरीय छनोट प्रतियोगिता अन्तर्गत सोमबार ब्याडमिन्टन छनोट प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ ।

सिद्धार्थनगरस्थित भैरहवा ब्याडमिन्टन कबर्ड हलमा भएको प्रतियोगितामा पुरुष सिंगलतर्फ पाल्पाका गणेश रायमाझी प्रथम भएका छन् । कपिलवस्तुका राज वर्मा दोस्रो तथा बाकेका इरफान अन्सारी र गुल्मीका मनोज फौदार (गुल्मी)तेस्रो भए । रुपन्देहीका विश्वास नेपाल चौथो, बाँकेका रियाज अन्सारी पाँचौ तथा बाँकेकै सरोज अन्सारी छैटौं स्थान हासिल गरेका छन् ।

त्यस्तै, महिला सिंगलतर्फ भने बाँकेकी सुष्मा श्रेष्ठ प्रथम भइन् । रुपन्देहीकी पूजा विष्ट दोस्रो तथा पाल्पाकी दिया शाक्य र शुष्मा बुढा तेस्रो भइन् । खेलमा कपिलवस्तुकी सुन्दरी थारु चौथो भइन् ।विजेता खेलाडीलाई पुरस्कार, प्रमाणपत्र वितरण गर्दै लुम्बिनी प्रदेश खेलकुद परिषद्का सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराईले खेलकुद क्षेत्रलाई प्रदेश सरकारबाट आवश्यक सहयोगको आश्वासन पाएको भन्दै यसमा सबैको साथ सहयोग जरुरी रहेको बताए ।

खेलमा १२ जिल्लाका ४७ जना पुरुष तथा २८ महिला खेलाडीले भाग लिएको नेपाल ब्याडमिन्टन संघका केन्द्रीय सदस्य तथा छनोट समितिका जीवनसिंह कुँवरले बताए ।

प्रकाशित : आश्विन ४, २०७९ ११:२२
पूरा पढ्नुहोस्
प्रतिक्रिया
पठाउनुहोस्
×